تور سوادکوه – سد لفور

تور یکروزه سوادکوه-سدلفور تاریخ جدید ۱۹ آذرماه : ۳۹۵٫۰۰۰تومان

 شهرستان سوادکوه در استان مازندران، نمونه‌ی بارزی از این مکان‌های دیدنی است که از طبیعتی زیبا، آب و هوای متعادل و پوشش گیاهی انبوهی برخوردار است. این شهرستان با داشتن آثار طبیعی و تاریخی فراوانی همچون دریاچه لفور، پل ورسک، جنگل لفور، غارهای مختلف، آبشار لفور، پل شاپور شیرگاه و آبشار گزو در استان مازندران به تبدیل به یکی از کانون‌های جذب گردشگری از نقاط مختلف ایران شده است.

وجه تسمیه سوادکوه در اعتقاد عامه :

در اعتقاد اول:
سوادکوه را در گذشته ساکوه می نامیدند . سا به زبان محلی قسمتی از کوه را گویند که جنگل نداشته و عاری از جنگل باشد .
چون قسمت اعظم کوه های در ارتفاعات عاری از جنگل بوده است و می باشد آن را ساکوه نامیده اند . یعنی کوه بدون درخت . بعدها ساکوه به سوات کوه ،سادکوه و سوادکوه تغییر یافته است .

در اعتقاد دوم :
سواد به معنی سیاه است و سوادکوه یعنی کوه سیاه .
این وجه تسمیه را اعراب نهاده اند .

در اعتقاد سوم :
می گویند حاکم طبرستان سه فرزند داشت . به نام های فیروز ، خطیر و سواد . فیروز را حاکم فیروزکوه ، خطیر را حاکم خطیر کوه ، سواد را حاکم سوادکوه کرد ، به عبارتی بر گرفته از نام این سه شخص بوده است .

دریاچه لفور یکی از دیدنی های سوادکوه است که با مناظر بسیار زیبا و چشم‌نوازش در فصل بهار و تابستان گردشگران زیادی را برای گردش‌های یک روزه به این مکان می‌کشاند تا از زیبایی‌های آن لذت ببرند. این دریاچه (سد خاکی لفور) در کنار جنگل‌های زیبای سوادکوه، منظره‌ای زیبا و دلنواز را برای کسانی که عاشق طبیعت گردی هستند، فراهم می‌کند.به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب، بهترین زمان بازدید از جاذبه دریاچه‌ی لفور اردیبهشت ماه تا شهریور ماه است. البته پاییز هم با خزان رنگارنگ درختان اطراف دریاچه می‌تواند از فصل‌های خوب برای سفر و گذران اوقات فراغت در کنار این دریاچه باشد. در حین بازدید از زیبایی‌هایی دریاچه لفور از لذت قایق سواری در آن غافل نشوید و از فضای سرشار از آرامش آن نهایت استفاده را ببرید. . اگر به دنبال شرکت در تور طبیعت گردی یک روزه و چند روزه هستید به کرج گشت بروید و رزرو تور یک روزه خود را به صورت آنلاین و حضوری ثبت نمایید تا راهنمایان ما بهترین گزینه‌های سفری را پیش روی شما بگذارند تا اوقاتی خوشی را در کنار همراهانتان سپری کنید.