تور زمستان هندوستان ۳ شب دهلی + ۲شب آگرا +۲شب جیپور

مثلث طلایی هندوستان
مثلث طلایی هند، یعنی شهرهای دهلی، آگرا و جیپور
به مسیری که از دهلی آغاز از آگرا گذر و به جیپور می‌رسد، مثلث طلایی هند می‌گویند. این نام به خاطر شکل تقریبا مثلثی این شهر وقتی به نقشه نگاه می‌کنید، بر روی آن گذاشته شده است. مسیر سفر نیز از پایتخت آغاز می‌شود. سپس از دهلی به استان‌های اوتار پرادش و راجستان می‌رود و در یک سفر به سراغ مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری هند خواهید رفت. اما چرا “طلایی”؟ این نام به خاطر ابنیه مذهبی بسیار مهمی که در هر کدام از این شهرها قرار گرفته است بر روی آن گذاشته شده.

هند در قسمتی واقع شده است که هم شهرهای ساحلی و بندری دارد و هم شهرهای تجاری، در این میان به علت قرار گیری بی نظیرترین اثر هنری و فرهنگی هند یعنی تاج محل در شهر آگرا، این شهر بسیار مورد توجه گردشگران قرار میگیرد و تلاش میکنند تا در بهترین زمان ممکن به هند سفر کنند تا از نزدیک شاهد معماری فوق العاده ایرانیان در تاج محل باشند.

اگر علاقه مند به ساحل و بندر هم هستید شهر بمبئی و گوآ نقاطی در این کشور هستند که طرفداران زیادی دارند. در ادامه به این موضوع خواهیم رسید که چرا بهترین زمان سفر به هند و بازدید از مثلث طلایی و همچنین بازدید از بمبئی و گوآ، فصل های پاییز و زمستان است.

چرا در زمستان به هند برویم
بی دلیل نیست که فصل پاییز و زمستان و چند روز نخست فصل بهار را به عنوان بهترین روزهای سفر به مثلث طلایی هند انتخاب کرده اند، چرا که مهمترین چیزی که در مسافرت به یک مکان گردشگری و لذت بردن از سفر باید مورد توجه قرار گیرد، آب و هوای شهر مقصد سفر است. با توجه به قرار گیری کشور هند در بخش جنوب و جنوب شرقی آسیا، در ماه های بهار و تابستان هوا شرجی و گرم است و باران های عجیبی در این زمان ها نیز ایجاد میشود که برای گردشگران جالب نیست

.
مکانهای دیدنی هند

تاج محلِ شگفت انگیز، بدون هیچ شکی مهم‌ترین جاذبه‌ی توریستی آگرا است. هر چقدر هم که عکس‌های یا فیلم‌های این محل را دیده باشید، باز هم از چیزی که می‌بینید حیرت زده خواهید شد. پیشنهاد ما به شما این است که حتما طلوع آفتاب یا غروب آفتاب در این محل باشید تا منظره‌ای استثنایی را در این محل مشاهده کنید. البته آگرا تنها به تاج محل ختم نمی‌شود و شما می‌توانید در کنار آن چندین بنای جذاب همچون قلعه آگرا را مشاهده کنید. از طرفی یک باغ زیبا و معروف در نزدیکی تاج محل وجود دارد که دید آن نیز از واجبات است.
در آخر سفر شما به جیپور، پایتخت راجستان می‌رسید. این شهر را با نام “شهر صورتی” می‌شناسند که به خاطر رنگ‌آمیزی صورتی دیوارهای بسیاری از ابنیه شهر است. جاذبه‌های توریستی جیپور تمام نشدنی هستند، از هوا محل تا قصر شهری یا حتی تک تک خانه‌های قدیمی که شما می‌توانید در خیابان‌های شهر ببینید، همه شما را به دنیایی متفاوت خواهند برد. از طرفی جیپور به داشتن صنایع دستی، پارچه و چیزهای این چنینی معروف است، پس حتما این مقصد را برای خرید سوغات مد نظر داشته باشید.