تور ایروان با پرواز ارمنیا ایرویز

ارمنستان از معدود کشورهایی است که مانند ایران عزیزمان هر چهار فصل سال را دارد. هر فصل سال در این کشور، برای افراد مختلف با سلیقه های متفاوت جذابیت های خاصی دارد.

اگر قصد رفتن به تور ارمنستان در زمستان را دارید باید بگوییم که پر واضح است که در این فصل در ارمنستان روزهای سرد و برفی را تجربه میکنید.

اما زمستان ارمنستان برای عاشقان برف جذاب و هیجان انگیز است؛ و همچنین به دلیل کمتر شدن تردد توریست ها در این کشور میتوانید، آن را در آرامش و خلوتی بیشتر بازدید کنید.

تفریحات برفی درارمنستان

اگر شما عاشق برف و بازی های برفی هستید، زمستان بهترین زمان سفر به ارمنستان است. در زمستان سراسر ارمنستان پوشیده از برف های سفید میشود؛ و تفریحات هیجان انگیز برفی به راه میوفتند.

از جمله تفریحات برفی در زمستان ارمنستان که در انتظار شما هستند میتوانیم به رانندگی در برف با اسکوتر برقی، اسکی، شیرجه زدن در برف، پاتیناژ روی دریاچه های یخ زده اشاره کنیم.

مکان های تفریحی در سفر زمستانی به ارمنستان

دره گلها و پیست اسکی

دره گلها همانطور که از نام آن پیداست، دره ای پوشیده شده از گلهای رنگارنگ است. برای رسیدن به این شهر زیبا کافی است تا ۶۰ کیلومتر به سمت شمال ایروان حرکت کنید. این شهر به جز زیبایی هایی که در فصل بهار و تابستان دارد، در زمستان مرکزی محبوب برای اسکی و تفریحات شبانه است.

همچنین در دره گلها مجموعه ورزشی مجهزی وجود دارد، که میتوانید در استخر آب گرم آن آبتنی کنید؛ و از تضاد بین هوای سرد و آب گرم لذت ببرید. از تله کابین این شهر غافل نشوید، تا بتوانید لذت دیدن شهر سفید پوش، زمانیکه در ارتفاع هستید را هم تجربه کنید.

 رستوران ها و کافه های شهر

لذت خوردن غذاهای معروف ارمنستان، (مانند خاش و هاریسا) در رستوران هایی با فضای گرم و دوستانه، به هنگام هوای برفی و سرد زمستانی را به هیچ عنوان نباید از دست بدهید. همچنین، حتما به سطح شهر بروید؛ و غذاهای گرم و پر ادویه خیابانی را در زمستان زیبای ارمنستان امتحان کنید.

 مراکز خرید

ارمنستان مراکز خرید مناسبی دارد؛ که در بسیاری از آنها برندهای معروف و معتبر دنیا نمایندگی دارند.

از طرف دیگر با رسیدن فصل زمستان میتوانید بسیاری از البسه های فصل های گذشته را در حراج با قیمت پایین تر و مقرون به صرفه تر بخرید.

دریاچه سوان

دریاچه سوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ارمنستان که در فصل های بهار و تابستان بسیار بین گردشگران محبوب است. اما راه رفتن روی آب های یخ زده دریاچه سوان لذتی هیجان انگیز است که فقط در سفر به ارمنستان در فصل زمستان میتوانید تجربه کنید. البته اگر مهارت اسکی سواری دارید میتوانید بعد از پیاده روی بر روی سطح آب های یخ زده اسکی کنید.

 پارک زمستانی ایروان
پارک زمستانی ایروان پارکی است که در آن یکی از جذاب ترین فستیوال های ارمنستان با نام برگزار میشود. پارک زمستانی ایروان مملو از دست سازه های یخی از جمله مجسمه های متنوع است. همینطور یکی از دیدنی های این پارک یک کافه مجهز است؛ که با برف و یخ ساخته شده و در آن کارکنانی با لباس اسکیموها را در حال فعالیت هستند.